Қысқа мерзімді жоспар
жаратылыстану пәні бойынша
Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі:
5. Табиғат физикасы. Мектеп:
Ақмола облысы
Бұланды ауданы
"Тоқтамыс орта мектебі»
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Галатюк Татьяна Викторовна
Сынып: 2 қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Тақырыбы: Дыбыс дегеніміз не?
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) 2.5.3.1 дыбыс көздерін дыбыс деңгейі бойынша жіктеу
2.1.2.7 эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін әртүрлі тәсілдермен жазу
Сабақтың мақсаты барлық студенттер: дыбыс көздерін дыбыс деңгейіне қарай жіктей алады, эксперимент жүргізе алады, нәтижелерін кестеге жаза алады.
Бағалау критерийлері дыбыс көздерін дыбыс деңгейі бойынша анықтайды, эксперимент жүргізеді, нәтижелерін кестеге енгізеді
Тілдік тапсырмалар студенттер: дыбыстың әртүрлі көздерін анықтап, ажырата алады. Әр түрлі ақпарат көздерін пайдаланыңыз.
Пәндік лексика және терминология: дыбыс, дыбыс көзі, акустика, дыбыстық толқындар, тербеліс.
Диалог/жазу үшін пайдалы фразалар жиынтығы:
- қандай дыбыс?
- дыбыстың табиғи көздері қандай?
- дыбыстың жасанды көздері қандай?
- дыбыс қалай пайда болады?
- адамда дыбыс көзі қандай?
Құндылықтарды дарыту қазақстандық патриотизм, ынтымақтастық, Еңбек және шығармашылық
Пәнаралық байланыс Физика, әлемді тану, акт, музыка.
АКТ пайдалану дағдылары визуалды және есту қабілеті, есте сақтау қабілеті.
Алдыңғы жаттығулар дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажыратады. Біледі қандай дыбыс.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері сабаққа жоспарланған жаттығулар түрлері ресурстар
Сабақтың басталуы
4 мин.
1 мин
5 мин.
(К.) Стартер. "Дыбыс жасаңыз »
Бір музыкалық аспапты таңдаңыз. Аспаптың көмегімен кезек-кезек дыбыс шығарыңыз.
Партадағы көршіңізбен ауысып, аспаптың дыбысын тыңдаңыз.
Ответьте на вопросы.
- Сіз қандай дыбыстарды естідіңіз?
- Қандай дыбыс?
Үш мақта " ФО»
- (К. Д. У.) сабақтың мақсатымен танысу:
Сіз аласыз
- әр түрлі дыбыстарды ажырату;
- өз зерттеулерінің нәтижелерін кестеде көрсету;;
(К. и.) "Ойлан және бөліс" қабылдауы»
Сізден бейнероликті Мұқият көруіңізді сұраймын.
Ответьте на вопросы.
- Сіз қандай дыбыстарды естідіңіз?
- Дыбыс қайдан шығады?
- Адамда дыбыс көзі қандай?
- Неліктен кейбір дыбыс көздерін табиғи, ал басқаларын жасанды деп атаймыз?
- Дыбысты күшейтуге бола ма?
- Дыбыс қалай таралады?
ФО" ауызша мадақтау " Музыкалық аспаптар.
Табиғат дыбыстары "бейнесі»
Сабақтың ортасы
24 мин
5 м
(Г) қабылдау " көршіге сұрақ»
1-ші топ . 74-беттегі оқулықтағы ақпаратты оқыңыз.
2-ші топ. Қосымша көздерден алғашқы дыбыстық зерттеушілер туралы қысқаша ақпаратты оқыңыз.
Зерттелген материалға 3 сұрақ қойыңыз.
Көрші топты сіз оқыған ақпаратпен таныстыратын топ спикерін таңдаңыз.
Спикер өз тобына оралғаннан кейін. "Көрші топқа"сұрақтарыңызды қойыңыз.
ФО "Екі жұлдыз бір тілек".
(К) "ИӘ-ЖОҚ" қабылдау»
Сізге түрлі дыбыстар қосылады.
Егер дыбыс қатты болса, сіз аяғыңызбен ұрасыз. Тыныш-қолыңызды шапалақтаңыз.
( П. ф.) "Мен - зерттеушімін"қабылдауы.
Зерттеу жасаңыз.
1. Әр зат қандай дыбыс шығаратынын анықтаңыз. Бақылау нәтижелерін кестеге енгізіңіз.
Тақырып қатты дыбыс үнсіз дыбыс
Гитара
Қарындаш скрабы
Қағаз Шелест
Найзағай сөмкелер
Барабан
Орындықты қағу
Қоңырау дыбысы
2. Қатты дыбыстың 1 мысалын келтіріңіз._____________________________________
3. Тыныш дыбыстың 1 мысалын келтіріңіз_________________________________
Дескрипторлар:
қатты дыбыстарды анықтаңыз
тыныш дыбыстарды анықтаңыз
қатты дыбыстың мысалын келтіріңіз
тыныш дыбыстың мысалы келтірілген
ФО эмоционалды көңіл-күй және қолдау "жаратылыстану" оқулығы 2-сынып. Алматыкітап 2017
Ғалымдар туралы қосымша ақпарат бар парақтар.
Әр түрлі дыбыстары бар фонограммалар
Гитара, қарындаш, сөмке, қағаз, барабан, орындық, қоңырау
Сабақтың соңы
6 мин
(К.) Рефлексия. Қабылдау "аяқталмаған ұсыныс".
Оқушылар кезекпен карточкаларда ұсынылғандардан таңдап, бір сөйлеммен сөйлейді.
(И.) Ұғыну. Қабылдау "SMS".
Бүгін сабақта қалай жұмыс істегеніңізді "SMS" жазыңыз.
Көңілді смайлик-сабақтағы барлық тапсырмаларды орындады.
Бейтарап Эмодзи-толық жұмыс істемеді, қателіктер жіберді.
Қайғылы Эмодзи - мен барлық тапсырмаларды орындай алмадым, сұрақтар бар.
Аяқталмаған ұсыныстары бар карталар.
Телефондардың қағаз модельдері.